e-ISSN: 2980-3543
Başlangıç: 2021
Yayın Aralığı: Yılda 1 Sayı
Yayıncı: Oku Okut Yayınları

Bildiri Gönderme

Sempozyum şu anda göneri kabul etemiyor.

Yazar Rehberi

3. Türkiye Sosyal Bilimler Sempozyumu | Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi  & Oku Okut Derneği

Sempozyum Tarihi: 26-31 Ağustos 2023 | Çevrim İçi

Özet Gönderim Kapanış Tarihi: 26 Temmuz 2023

Tam Metin Son Gönderim Tarihi: 26 Ağustos 2023 * Tam metin gönderimi isteğe bağlıdır.

Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması: 10 Ağustos 2023

3. Türkiye Sosyal Bilimler Sempozyumu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Oku Okut Derneği işbirliğinde 26-31 Ağustos 2023 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Sempozyumda; Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk Felsefesi, İlahiyat, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih alanlarında hazırlanan bildiriler sunulabilecektir. Lisansüstü öğrencileri ile lisansüstü eğitimini tamamlamış herkes başvurabilir.

Önceki sempozyumların bildiri özetleri, sunum videoları ve katılım belgeleri web sitemizden erişime açıktır.  Bildiri Özetleri Kitabı, DOI atanarak Oku Okut Yayınları tarafından e-kitap olarak yayımlanır. Tam metinler, Tetkik: Türk-İslam Kültürü Dergisi’nde (ISSN: 2833-3322) hakem sürecine alınır.

Bildiri Nedir? | Bildiri Nasıl Hazırlanır? | Bildiri Özeti Gönderim Formu | Sunu Şablonları

 * Bildiri kabul edilirse katılım ücreti talep edilecektir. Öğrenci: 200 TL | Çalışan: 400 TL

Başvuru Kontrol Listesi

Tüm aday makaleler aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır.

  • Gönderilen bildiri herhangi bir yerde sunulmamıştır ve yayımlanmamıştır.
  • Tam metin gönderimi isteğe bağlıdır.
  • Bildiri özeti kabul edilirse katılım ücreti talep edilecektir (Öğrenci 200 | Çalışan 400).

Tez Sunumları

Başvurular, Sempozyum Bilim Kurulu tarafından incelenir ve en az iki hakemin değerlendirmesine sunulur. Kabul edilen bildirilerin özetleri Oku Okut Yayınları tarafından Bildiri Özetleri Kitabı içinde açık erişim olarak e-kitap formatında yayımlanır. 

Bildiriler

Kabul edilen bildirilerin özetleri, Oku Okut Yayınları tarafından sempozyum öncesinde Bildiri Özetleri Kitabı içinde DOI ve ISBN atanarak açık erişimli e-kitap olarak yayımlanacaktır (Bk. E-Kitaplar).

Tam metinler, hakem değerlendirmesine sunulacak ve kabul edilenler Tetkik: Türk İslam Kültürü Dergisi'nde bildiriden üretildiği belirtilerek "araştırma makalesi" türünde yayımlanacaktır (Bk. Bildiriden Üretilen Makaleler).

Gizlilik Beyanı

Türkiye Sosyal Bilimler Sempozyumu web sitesine kayıtta istenilen ad, soyad, e-posta ve diğer kişisel bilgiler, sempozyum süresince iletişim amacıyla kullanılacaktır. Başka amaçlarla kullanılmayacak ve kimse ile paylaşılmayacaktır. KVKK VERBİS: OKU OKUT DERNEĞİ (10055347)